ساندویچ پانل در تبریز

ساندویچ پانل در تبریز

ساندویچ پانل ها اهمیت بسیاری در ساخت و ساز در تبریز دارند . از آنجایی که در شهری همچون تبریز که روز به روز تعداد جمعیت افزایش پیدا می کند و ساختمان سازی ها و تاسیس سردخانه ها و بیمارستان ها و … بیشتر می شود بر اهمیت تکنولوژی های جدیدی همچون ساندویچ پانل ها افزوده می شود . ساندویچ پانل در تبریز برای مصارف مختلفی به کار برده می شود و همانطور که می دانیم ساندویچ پانل ها پوششی می باشند که تشکیل شده از دو لایه یا ورق در طرفین و یک لایه ی نرم و انعطاف پذیر میانی می باشند که لایه ی میانی عایق می باشد .

ساندویچ پانل در تبریز

دلایل استفاده از ساندویچ پانل در تبریز :

ساندویچ پانل به این علت جایگزین مصالح قدیمیتر در تبریز  شده اند و کاربرد زیادی دارند که اولا در مقایسه با مصالح دیگر بسیار سبک می باشند و در نتیجه به راحتی می توان حمل نمود و همچنین این امر باعث می شود سرعت ساخت و ساز نیز بالا رود و زمان و هزینه ی زیادی برای ساخت سازه مصرف شود . از طرف دیگر از آنجایی که تبریز شهر سردسیر و کوهستانی می باشد استفاده از ساندویچ پانل ها به دلیل این که عایق حرارتی و برودتی بسیار مناسبی می باشند و مانع از مصرف بی رویه انرژی و یا هدر رفت آن می شوند بسیار اهمیت دارد و از آنجایی که در طراحی و تولید سازه های فلزی و بتنی و صنعتی و ساختمان ،  ضریب برف و وزش باد و دیگر عوامل طبیعی از جمله زلزله در نظر گرفته می شود و در پوشش سقف و دیوار این محاسبات بررسی و انجام نمی شود بنابراین استفاده از ساندویچ پانل ها بهترین راهکار می باشد .

ساندویچ پانل سقفی
بخوانید

علاوه بر این ساندویچ پانل ها عایق مناسب صوتی نیز می باشند که از ورود سر و صدای اضافی به ساختمان ها جلو گیری می کنند و همین دلیل یکی از علت های دیگر کاربرد زیاد ساندویچ پانل در تبریز می شود ، زیرا که مانع ازنفوذ صدای شلوغی ها و رفت و آمدها و حرکت اتومبیل ها به داخل می شود .

شهر تبریز به علت قرار گرفتن در روی گسل همیشه در خطر زلزله خیزی قرار دارد و استفاده از مصالح سنگین در ساختمان ها باعث می شود تا در هنگام بروز زلزله حوادث جبران ناپذیری به بار بیاید و از آنجایی که ساندویچ پانل ها بسیار سبک می باشند مناسب برای استفاده در مناطق زلزله خیز می باشند و مقاومت بیشتر از خود نشان می دهند . ساندویچ پانل ها به دلیل انعطاف پذیری بالا برای شهر های بزرگی همچون تبریز که معماری های خاص و چشم نواز در آن ساخته می شود به کار برده می شود . علاوه بر موارد گفته شده هزینه هایی اجرایی پایین و مقرون به صرفه ی ساندویچ پانل ها باعث کاربرد زیاد آن ها در شهر تبریز برای توسعه ی ساخت و ساز شده است .

کاربرد ساندویچ پانل در تبریز :

از ساندویچ پانل در تبریز برای مصارف گوناگونی همچون ساخت انواع سردخانه ها ، صنایع برودتی ، دفاتر کارگاهی ، برای تاسیس درمانگاه های صحرایی ، ایجاد نماز خانه ها و سرویس های بهداشتی عمومی در پارک ها ، ایجاد محیط ای آموزشی در مناطق اطراف شهر ، برای ساخت ویلا های یک یا دو طبقه در تبریز ، محل های پست نگهبانی ، تولید کانکس ها ، برای ساخت سوله در زمان های زلزله و سیل ، ساختمان های ادارای و هتل ها ، برای دیوار و سقف های سالن های تولید ، دامداری ها و مرغداری ، سالن های ورزشی ، برای  ساخت درمانگاه های سیار ، برای ساخت سردخانه گوشت و لبنیات ، و واحدهای امدادی و … در تبریز به کار برده می شود .

خطرات ساخت ساندویچ پانل چیست؟
بخوانید

و در نهایت باید گفت که تبریز از جمله ی قطب های صنعتی کشور به شمار می آید که از جمله ی صنایع تولیدی در این شهر ساندویچ پانل ها و انواع آن ها می باشد که مشتریان می توانند مطابق با سلیقه خود آن ها را تهیه و استفاده نمایند که از جمله ی با کیفیت ترین ساندویج ها پانل ها در کشور محسوب می شوند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *